Fut Saç Ekimi

Fut Yöntemi ile Saç Ekimi

Fut yöntemi şerit yöntemi olarak da adlandırılan klasik saç ekme yöntemidir. Bu yöntemde sağlıklı ve dökülmeye karşı dayanıklı saç köklerinin bulunduğu bölgedeki deriden mikrogreftler oluşturarak tedavi süreci başlatılır. Saç olmayan ve seyrelmiş alanlara tek tek uygulama yapılmaktadır. Cerrahi uygulama bir plastik cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilerek estetik bir görünüm sağlanıp alan kapatılır. Uygulama sonucunda çizgi halinde bir iz kalır. Bir uygulama esnasında ortalama 2000 ila 3000 greft ekilmesine imkân verilmektedir. Bir seansta saçsız alan çok büyük değilse kapama işlemi gerçekleşebilir. Verilen rakamların üzerine çıkılması teknik olarak mümkün olsa da uygulama açısından başarıyı engelleyeceği için kullanılmamaktadır. Fut yöntemi ile saç ekmek için maksimum 3 seans uygulama yapılır. Seans aralıkları 6 aylık periyotlarda tekrarlanır. Bir operasyon zamanı ortalama olarak 3–4 saat civarında gerçekleştirilir.

İnsan bedeninin tamamlayıcı ve görünüş özelliğinin en önemli parçası olan saçlarımız, hem çevresel hem de genetik yatkınlıktan dolayı genç yaşta kaybedilebilmektedir. Bunun pek çok sebebi olduğu gibi bezende istemediğimiz hastalıklardan dolayı bu durum başımıza gelir. Fut saç ekim sistemi sayesinde artık bu soruna kalıcı bir çözüm getirilmiştir.

FUT (Follicular Unit Transplantation) kısaca saç köklerinin nakli, taşınması anlamına gelen bu yöntem ile tek tek saç kıllarının taşınması işleminin (FUE) mikroskop altından uzman kişilerce yapılma işlemidir. Diğer yöntem olan Fue’den farklılığı mikroskop altında bu işlemin yapılmasıdır. Mikroskop ile ayırma işlemi sayesinde kayıplar % 1’in altına iner. Saç köklerinin alım şekli yönünden diğer yöntemden ayrılan Fut saç ekimi, ekim ve bakım işlemi diğer yöntemle aynıdır. İlk kez Amerikalı bir doktor tarafından uygulanmaya başlayan bu yöntem dünya genelinde gerekli durumlara göre uygulanmaktadır. Yeni yöntem olan Fue saç ekimi tekniğinin geliştirilmesi ile birlikte dünya genelinde pek çok klinik Fue yöntemine geçmiştir. Yeni yönteme göre uygulama süreci zahmetli olan bu teknikte, kişilere uygulanacak olan yöntemi yine hekim belirlemektedir. Her iki yöntem de saç sorununa kalıcı çözüm getirmektedir. Hem uygulama sonrası, hem de uygulama öncesi yapılması gerekenler her iki yöntemde de aynıdır. Hastaya uygulanacak operasyon işleminin planlaması iyi bir şekilde yapılır.  Saç ekimi yapılacak kişinin genel sağlık durumu, ne şekilde yapılacağı, kaç seans süreceği ve ne kadar greft alınacağı hekim tarafında hastaya aktarılır.

Fut saç ekimi yatırmak isteyen kişilerin çok daha geniş bilgiyi ve detayları alabileceği, saç ekimi ile ilgili bilgileri edine bileceği  www.e-sacekimi.com internet sitesini ziyaret edilmesi sizin açınızdan faydalıdır. Saç ekimi teknikleri, son gelişmeler ve uygulama-bakım işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri bu adreste bulabilirsiniz. Uzman kişilerce güncellenen sitede en doğru ve geniş bilgiyi sizlere güncel olarak sunmaktadır. Aynı zamanda sık sorulan sorular kısmında zihninize takılan ve en fazla merak edilen cevapları bulabilirsiniz. Bilindiği gibi saçlar insan görünüşünü ve doğallığını en fazla etkileyen bir yapımızdır. Onu korumak ve uzun yıllar sağlığını korumak bizim elimizde olan bir şeydir.