Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi insanların son zamanlarda yaptırdıkları bir işlemdir. Saçların dökümlerinden rahatsız olan insanlar bu işlemi yaptırarak daha güzel görünümlü saçlara sahip olabileceklerdir. Aynaya bakan kişinin saçlarını beğenmesi ve her gün özenle bakarken dökülmesi rahatsızlık verici bir durumdur. Saç ekimi yaptıracak olan kişiler saç ekimi fiyatlarını merak etmektedirler.

Saç Ekim Fiyatları Ne Kadardır ?

Saç ektirme

Saç ektirme

Saç ekimi fiyatları saç ekiminin yapılacak olan alanın büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Greft sayısına göre yapılacak olan fiyatlandırma uygun olmayabilir. Saç köklerinin zedelenmemesi için gereken kadar greft kullanılması gerekmektedir. Saç dökülmesi tek bir yerde gözlenebildiği gibi genel olarak da dökülme başlamış olabilmektedir. Kişinin kafasının büyüklüğü, uygulama yapılacak olan alan, ekilmesi gerek greft sayısı yaklaşık olarak belirlenmelidir. Saç dökülmesi hafif olan kişilerde yaklaşık olarak 2000-3000 arası greft kullanılmaktadır. Çoğunlukla tepe kısımlarda saç dökülmesi görülmektedir. Buda kötü bir görüntü olarak rahatsızlık verebilir. Tepe kısmın kapatılabilmesi içinde 3000 ile 4000 arasında greft ekimi uygulanmaktadır. Gerekli kapatılma yapıldıktan sonra ise ilerleyen zamanlarda dökülme olasılığı göz önünde bulundurularak korunması sağlanabilmektedir. Alın kısımdan arakalara doğru dökülmelerde ekim yapılacak kısmın büyüklüğü değil arka ve yan kısımlarda sağlam olan alanların büyüklüklerine ve sıklıklarına bakılmaktadır. Saç alınacak olan kısımların sıklıkları ve büyüklükleri uygun oranda ise 3000-4000 arasında greft ekimi uygulaması yapılmaktadır. Tek bir seansta bitmemektedir. Bunun için yaklaşık olarak 2 veya 3 seans yapılması uygun görülebilmektedir. Tam olarak ise 6000 ile 7000 arasında greft yapılabilmektedir. Tek bir seansta yapılmamasının nedeni ekim yapılacak olan bölgede yara izlerinin oluşabilme olasılığıdır. Yaklaşık olarak ise 10 ay sürebilmektedir.

Saç ekimi fiyatları gerekli incelemeler yapıldıktan sonra en uygun ekim işlemi uygulaması yapılabilmektedir. Saç ekimi yaptıracak kişiler için en uygun fiyatlar belirlenmektedir. Saç köklerine zarar vermeden gerekli olan kadar saç ekimi yapılmaktadır. Gereğinden fazla ekim yapılmaması gerekmektedir. Saç seyrelmesinden duyulan rahatsızlık bölgesel olabileceğinden uygulama greft ekimi sayısı gerekli şekilde belirlendikten sonra işlem en iyi şekilde yapılmaktadır. İnsanların bütçesini zorlamayacak saç ekim fiyatlarını net olarak öğrenebilmeniz için incelemelerin yapılması gerektiğini unutmamalısınız.