SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekimi işlemi sonrasında Saçların uzaması ne kadar sürede gerçekleşiyor?

Normal şartlarda canlı olarak ekilen saç kökleri herhangi bir dökülme olmadan her ay uzamaktadır. Bu süre 6. Ay itibari ile başlar ve 12. aya kadar asıl uzama gerçekleşir.

Saç ekimi öncesinde saçların uzunluğu ne kadar olmalıdır?

Saç ektirme işleminden önce saçlarınız 1 numara kısalıkta olmalıdır.

Peki, saçların 1 numara kısa olması şart mıdır?

Evet. Çünkü ekim yapılacak olan saç kökleri sizin ense bölgenizden alınmakta ve bu dokular 0.7 ile 0.8 mm uzunluğunda dolayı saçlarınızın 1 numaraya vurulması gerekir.

Saç köklerini aldığınız bölgede tekrar saç çıkar mı?

Saç köklerini alınan yerden tekrar saç çıkmaz. Ense kısmı saç verimliliği bakımından çok önemli bir bölgedir. O bölgeyi diğer saçlar kapatmamakta ve iz kalmamaktadır.

Ekilen saçlar doğal bir görünüme kavuşmakta mıdır?

Saç ekiminde Fue yöntemi ile yapılması durumunda saçlarınız tamamen doğal bir görüntü sergilemektedir. Bunun sebebi sizin kendi dokunuz ve saçlarınız olmasıdır. Ekimi yapılan saçlar sizin kendi hücresel yapınız olduğundan dolayı, hızlı bir uyum ve büyüme sağlanmaktadır.

Saç ekim ameliyat işlemini nerede yapmaktasınız?

Saç dokusu ekim işlemlerini bizim anlaşmalı olduğumuz steril ve uzman bir ekibe sahip hastanelerde yapmaktayız. Bu hastanede özel saç ekim donanımlı odalar mevcuttur.

Ekim yapılan saçlarım uzar mı, saçlarımı uzatmak istesem uzatabilir miyim?

Ebetteki ekilen saçlar sizin doğal saçlarınız olduğu için normal olarak uzayacaktır. Uzayan bu saçlarınıza boya yaptırabilirsiniz. Kendi berberiniz de bu saçlarınıza ekstra bir işlem uygulamayacaktır. Yani bu saçlarınız için ekstra bir bakım gerektirmez.

Saç ekim ameliyatı ne kadar sürmekte?

Ekim işlemi kişiye ve operasyona göre 6 ile 8 saat arasında ekimi yapılan saçın grafts sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Saç ekimi için ne kadar ücret alıyorsunuz?

Ekim işleminde değişken bazı noktalar vardır. Bunlar saç açıklığına ve operasyonun zorluğuna göre değişmektedir. Sizlere daha detaylı ve doğru fiyat bilgisi verebilmek adına bizimle iletişime geçmelisiniz. Size verilecek olan fiyat içerisinde uzaktan gelmeniz durumunda transfer ücreti, 3 gece konaklama, misafirhane, hastane, ilaç ve saç şampuanları gibi diğer şeyler dahil olacaktır.

Saç ekiminde kaç milimetre derinliğe iniyorsunuz?

Saçlarınızın doğal bir görünüme kavuşması için çok fazla sayıda saç köküne ihtiyaç vardır. Fue iğneleri kullanarak cilt altındaki tek bir saç kökü hücrelerine zarar vermeden saç dokusunu çıkarabilmekteyiz. Fue iğneleri sayesinde iyileşme sürecide gayet hızlı olmaktadır.

Hangi durumlarda saç ekim işlemi yapılmamaktadır?

Saç köklerini alacağımız bölge olan ensenin, vücut bölgesinin uygun olmaması, kronik ağır hastalıkların olması ve allerjik durumu olan kişilerin bu gibi şeyleri önceden bildirmesi gerekmektedir. Ön muayene sonucunda detaylar belirginleşmektedir.

Saç ekiminde iz kalır mı?

Fue yöntemiyle yapılan işlemlerde sonra iz kalmamaktadır.

Yaş sınırlaması var mıdır?

18 yaş itibari ile herkes saç ekimi yaptırabilir.

Peki, ekim sonrası nasıl bir bakım yapmalıyım?

Saç ekimi işlemi bitiminde 4- 6 hafta arasında saçlarınızı direkt güneş ışığından korumanız gerekmektedir. 2 hafta boyunca saç jölesi ve sprey kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir. Bunun yanında ekim sonrası ilk günlerde ağır iş, stres, cinsel münasebet, spor ve alkol yasaklanmıştır.

Ekim işlemi sonrasında kullanılması gereken ilaçlar hangileridir?

Saç ekimi işleminden sonra Elitworld köpüğü ve bakım losyonu size verilen ücrete dahildir. Bunun yanı sıra ekimden sonra gelişebilecek olan durumlara göre reçete yazılmaktadır.

Ekimi yapılan saçların uzama yönü ne tarafa doğrudur? Saçlarım çim adam gibi oluyor mu?

Gelişmiş Fue tekniği sayesinde saç kökleriniz 30-35 derece sağ ve sola, ön ve arkaya doğru ekimi yapılmaktadır.

Saç ekiminde mevcut saçlarımız dökülüyor mu?

Ekim sırasında kıl köklerinin alındığı bölgede kanlanma artacağından ve diğer saçlarınıza da bakım yapılacağından, dökülmesinin aksine canlanma ve beslenme sağlanacaktır. Yapılan bu işlemlerle dökülmenin önüne geçilecektir.

Saç ekimi yapılan saçların tamamı çıkıyor mu?

Saç ekimi yaptığımız saçlarınız garantili olarak yapılmaktadır. Bunun yanında diğer saçlarınız da bakım yapıldığından dolayı, saçlarınızın tamamında artış olmaktadır.

Ekilen saçlarda dökülme olur mu?

Saç ekimi için ense bölgesinden alınan saç köklerinde dökülme olmaz. O bölgedeki köklerin yapısından dolayı ömür boyu canlı kalmaktadır. Saç ekimi yaptığımız bölgede buradan alındığı için, ekimi yapılan saçlar dökülmez.

Saç köklerini sadece enseden mi alıyorsunuz?

Saç ekimi için en iyi sonucu sağlıklı ve zengin saç bölgesinden almak, başarıyı en üst seviyeye taşımaktadır. Hem ense hem de vücudun farklı bölgelerinden saç kökleri alınarak ekim yapılmaktadır.

Diğer bölgelerden alınan kökler doğal olarak görünüm kazanıyor mu?

Ense haricinde farklı bölgelerden alınan saçlar, genelde boşluk doldurmak için tercih edilmektedir. Şayet ense bölgesi saç kökü için uygun değilse vücut kılları tercih edilebilir. Genelde sıkıştırma işlemi için kullanılmaktadır. Genel olarak çok tercih edilmez.

İşlem sırasında ve sonrasında ağrı ve acı oluyor mu?

Fue tekniği ile yapılan saç ekimi işleminde ve sonrasında ağrı ve acı olmamaktadır. Her hangi bir ağrı kesiciye gerek yoktur. Uyumanıza da bir engel yoktur. Farklı pozisyonlarda uyuyabilirsiniz.

Grafts nedir?

Grafts enseden alınan saç dokusudur. 1 graft( saç kökü) 2-3 saç teli anlamına gelir.

Bir kür saç ekiminde kaç adet Graft ekilebilir?

Bir seansta 1500-5000 Graft ekimi yapılabilmektedir. Bu saç ve ense durumuna göre değişkenlik göstermektedir.