Ücretsiz Saç Analizi

Saç insanların güzel görünmesini sağlamaktadır. Saçların insanların hayatında önemi büyüktür. Öncelikle insanların kendilerini iyi hissetmelerini görsel açıdan kendilerine ve çevrelerine düzgün gözükmek isterler. Saç dökülmesinden dolayı yakınan birçok insanın yaptıkları ilk şey saç ekimi olmaktadır. Son zamanlarda ise insanlar tarafından fazlasıyla yapılan saç ekim işlemi günden güne de hızla gelişmektedir. Saç ekimi yaptırmadan önceki saç analizinin yapılması gerekmektedir.

Saç analizinin yapılmasının nedenleri;

  1. Saç ekimi yapılması istenilen bölgede saç yapısı, saçların alınacak olan bölgedeki sıklığı özel saç analiz cihazları bakılır. Çıkan sonuçlara göre ekim yaptıracak olan kişinin saça ne kadar ihtiyaç olduğu belirlenir. Ense kısmından ne kadar saç alınabileceği hesaplandıktan sonra işlem yapılabilir.
  2. Kişinin geçmişte veya günümüzde bir sağlık problemi olup olmadığı inceleme altına alınır.
  3. Genel olarak değerlendirilmesi gerekenler saç rengi, saç yapısı, saçın kalın veya ince telli olması, saç kökünün alınacak olan bölgedeki sıklığı ve ne kadar saç kaybının olduğu inceleme altına alınır. Kişiden kişiye saç kaybı değişkenlik gösterebilmektedir.
  4. Saç kaybının ne kadar olduğu hesaplandıktan sonra saç grefti sayısı hesaplanmış olur.
  5. Açık saç renkli veya ince saç teli olan kişilerde koyu ve sık saç telli saçlı kişilere göre az gibi görünebilmektedir. Bu nedenle az ve seyrek saçlı kişilere saç ekimi daha fazla yapılabilmektedir.
  6. Saç dökülmelerinin ne tip olduğunun belirlenmesi sağlanabilmektedir.
  7. İlerleyen zamanlarda saç dökülmesine yaşanacak ise bunun belirlenmesi sağlanabilmektedir.
  8. Günlük yaşamda saç analizi yapılması istenirse de kişinin saçı ile ilgili bilgi alabilmesi de sağlanabilir.
  9. Saç ekiminden sonra yapılmasını istediğiniz takdirde eski saçınız ve yeni saçınız ile ilgilide analiz yapılabilmektedir.

Saç analizi yapılmasının en önemli nedeni saç ekimi yapılmadan önce kişinin saçı ile ilgili her türlü bilgiye sahip olunabilme şansıdır. Önemli bir ayrıntı olan analiz ile istenilen sonuçların elde edilmesi de çok mümkün olmaktadır. En iyi sonucu alabilmek içinde analiz önemli bir yere sahiptir. Yapılması gereken ilk muayene ile saç ekim işlemine başlayabilirsiniz.